Drobečková navigace

Deset závodů roku 2022 uběhlo a my známe vítěze jednotlivých kategorií.

Zpět

Předtím, než zjistíme celkové výsledky, si půjdeme shrnout celý ročník. Pražská a Středočeská liga 2022 odstartovala závodem v Petrovicích, kde na závodníky čekala krásná rozhledna Kuníček. Jelikož se závody odehrávaly v dubnu, odpovídalo tomu i aprílové počasí.

Druhý závod se konal v Broumech, kde bylo tradiční počasí už od 1. ročníku ligy, déšť. Kvůli vydatnému dešti byla změna na trati, kde se vyměnily figuríny pro všechny kategorie za lehčí neboli 46kilogramové.

Třetí závod se uskutečnil ve Vlašimi, naopak zde už začalo být hezky a celý den svítilo slunce.

Čtvrtý závod byla víkendovka v Plchově. V sobotu proběhl klasický bodovaný závod, po kterém následovalo vyhlášení a volná zábava. V neděli se pokračovalo ve volné zábavě a hecování na tratích, i mimo ně.

Pátý závod se konal na domácí půdě v Satalicích. Tento závod byl největší, protože se na trať postavilo celkem 233 závodníků, z toho 75 závodníků PSC ligy a 158 závodníků dětské ligy. To, že se závody konaly v červnu bylo poznat i na počasí, protože celý den svítilo slunce a bylo horko. Díky tomu mohli závodníci běžet v PS oblečení.

Šestý závod se uskutečnil v Březnici. Tentokrát počasí vyšlo na výbornou (oproti pátečnímu propršenému stavění drah). Tentokrát museli závodníci běžet jak je zvykem, bez žádných úlev. Během dne se mohli i tak osvěžit v kádích a bazénkách připravených vedle drah.

Říčany zahájily sedmý závod, který končil prázdninové závody. Po propršené noci na pár prvních kategorií čekala mokrá tráva, ale sluníčko si s ní rychle poradilo.

Po skoro měsíční pauze si mohli všichni závodníci porovnat síly na osmém kole ligy ve Veselé u Mnichova Hradiště. Tentokrát se na start postavilo jen 56 závodníků z důvodu několika souběžných akcí, jako třeba soutěž ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, či dny IZS.

Předposlední závod PSC ligy se konal ve Starém Kolíně a zároveň se zde konal nominační závod na MČR dobrovolných hasičů TFA pro Středočeský kraj. Tento závod byl od ostatních jiný v uspořádání tratí, protože se tratě rozdělily na úseky. Při vyhlášení PSC ligy se zároveň vyhlašovali závodníci nominovaní na MČR v TFA.

Desátý, a zároveň poslední závod, se zase uskutečnil v Satalicích. Nejen, že se zde běžel poslední závod tohoto roku, ale zároveň vyhlašoval 2. ročník Pražské a Středočeské ligy TFA.

A jak to teda celé dopadlo?

Kategorie DOROSTENEK byla velmi zajímavá, protože se zde rozhodovalo o druhé a třetí místo kvůli stejnému počtu bodů. Kdo nakonec vyhrál?
Na prvním místě se umístila Mariana Sajfrtová z SDH Praha-Satalice/TFA tým Praha s 276 body. Druhé místo si zaslouženě vybojovala Markéta Munzarová z SDH Třebihošť s 268 body. Třetí místo si odvezla Sára Burková z SDH Trhový Štěpánov s 268 body.

Kategorie ŽENY 18+ byla na vyhlášení lepší.
První místo obhájila Eliška Vrbová z SDH Cítoliby s 278 body. Na druhém místě skončila Pavla Reichová z SDH Praha-Satalice/TFA tým Praha s 266 body. Třetí místo si odvezla Marie Tarantová z SDH Dalešice/TFA tým Praha s 258 body.

Kategorii ŽENY 30+ vyhrála Pavlína Dlasková Hoření z SDH Příšovice/JSDH Turnov s maximálním počtem 280 bodů. Na druhém místě se umístila Žaneta Marešová z SDH Běleč s 256 body. Třetí místo obhájila Marcela Svobodová z SDH Miletín s 246 body.

Kategorii DOROSTENCŮ ovládli pouze Janové, ale jak se umístili?
Jan Keller ze Střední školy Semily se umístil na prvním místě s celkovým počtem 276 bodů. Na druhém místě skončil Jan Procházka z SDH Škvorec s 270 body. Na třetím místě se umístil Jan Kolář z SDH Praha-Satalice/TFA tým Praha s 258 body.

V kategorii MUŽI 18+ zvítězil Daniel Vrba z SDH Cítoliby s 278 body, druhý se umístil Lukáš Borl také z SDH Cítoliby s 260 body. Třetí místo si vybojoval Radek Protiva z SDH Uhlířské Janovice s 250 body.

Kategorii MUŽI 35+ ovládl Michal Mareš z SDH Běleč s maximálním počtem 280 bodů. Druhý skončil Vladimír Židlický z SDH Chrastava/TFA tým Praha s 266 body. Třetí místo obhájil Josef Mandys z SDH Praha-Satalice/TFA tým Praha s 254 body.

V kategorii MUŽI HZS ligu dokončili pouze dva pouze 2 závodníci. Na prvním místě se umístil Robin Bureš z HZS Louny také s maximálním počtem 280 bodů. Druhé místo vyhrál Jan Kapek z HZS Zručný nad Sázavou s 248 body.